HISTORIA

O INSTYTUCIE

Instytut Historyczny Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja Ostoja – Owsianego, postanowiła powołać grupa przyjaciół w dniu odprowadzenia Patrona stowarzyszenia na wieczny spoczynek w kwietniu 2008 roku. Wpisany został do rejestru 22 czerwca 2009 roku. Tworzą go byli i obecni posłowie, byli i obecni działacze samorządowi oraz ludzie którzy pełnili wysokie funkcje w Konfederacji Polski Niepodległej. Wszystkie osoby były zaangażowane w tworzenie bądź związane z historią nurtu niepodległościowego współczesnej Polski.

Głównym celem naszej działalności jest przywoływanie i utrwalanie pamięci o zdarzeniach, ludziach oraz miejscach związanych z Nurtem Niepodległościowym Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy na początku trudnej drogi do realizacji naszych zamierzeń ale na pewno cel osiągniemy ponieważ ludzie dla których ponownie połączyliśmy nasze siły zasługują na pamięć naszą i naszych potomków.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi organizacjami i ludźmi dla których pamięć o ludziach którzy poświęcali swoje życie lub zdrowie dla wolności naszej Ojczyzny jest bliska.

Taka była też życiowa dewiza postępowania naszego Patrona.

Zapraszamy!