Ładowanie Wydarzenia

Wieczorem 14 sierpnia odbyły się uroczystości w Ossowie. Na Polanie Dębów Pamięci odbyło się odsłonięcie i poświęcenie popiersia śp. Sławomira Skrzypka naszego kolegi z czasów KPN-u. Pomnik wzniesiony w tym szczególnym miejscu i w tak wyjątkowym czasie – w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej jest swoistym symbolem aktu pamięci.


W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Historycznego NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego. Wieniec od Instytutu złożył Prezes Andrzej Chyłek w towarzystwie członka Zarządu Krzysztofa Lancmana

Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda w liście do zgromadzonych napisał między innymi;
… w Panteonie Bohaterów, stanie popiersie śp. Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego. Patrioty, państwowca, wykorzystującego każdą powziętą przez siebie misję, aby przysporzyć dobra Ojczyźnie i rodakom. Już w trakcie nauki w liceum i podczas studiów angażował się w działalność opozycyjną w ramach Konfederacji Polski Niepodległej i Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Po upadku komunizmu pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji – w Najwyższej Izbie Kontroli, jako wiceprezydent Warszawy u boku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w Zarządzie PKO BP i wreszcie jako prezes Narodowego Banku Polskiego. Wszędzie dał się poznać jako człowiek wielkiej pracowitości, energii, nieugiętych zasad, troszczący się o dobro wspólne, oddany Polsce i prawdziwie poświęcający swoje siły w jej służbie.

Data rozpoczęcia - Data zakończenia

Sie 15, 2020 - Sie 15, 2020

Czas rozpoczęcia - Czas zakończenia

00:00 - 23:59