Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie Powstańców z Batalionów „Gustaw’ i „Harnaś” w Pałacu Staszica.

O godz. 11 1 sierpnia 2022 roku, w 78. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego w Pałacu Staszica, miejscu walk z sierpnia i września 1944 r. odbyło się uroczyste spotkanie Powstańców Batalionów „Gustaw’ i „Harnaś”.

Wydarzenie było okazją do spotkania Powstańców i zobaczenia oryginalnych powstańczych pamiątek z zasobu AAN bezpośrednio w miejscu, w którym 78 lat temu toczono walkę. Uczestniczyła w nim reprezentacja Instytutu Historycznego NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego z Prezesem Andrzejem Chyłkiem na czele.

Uroczystość połączono z prezentacją historyczno-biograficznej publikacji „Pamięć nie umiera”, którą zaprezentował w imieniu wydawcy – (AWiR AKCES SUKCES-SPORT – Robert Nowicki) dr Andrzej Anusz, Wiceprzewodniczący Rady Programowej naszego Instytutu.

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” wrócił na plac Piłsudskiego po prawie dwóch latach nieobecności. 1 sierpnia wieczorem mieszkańcy w tym liczna reprezentacja Instytutu Historycznego NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego znów razem zaśpiewali piosenki powstańcze w centrum stolicy, o którą 78 lat temu walczyli Powstańcy.

Śpiewano takie utwory jak „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „ Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla” czy „Mała dziewczynka z AK”. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia w naszej galerii.

Data rozpoczęcia - Data zakończenia

sie 01, 2022 - sie 01, 2022

Czas rozpoczęcia - Czas zakończenia

00:00 - 23:59