Ładowanie Wydarzenia

W dniu 31 lipca 2021 roku Jan Kondrak wykonał koncert poświęcony pamięci poległych Powstańców Warszawskich w przeddzień 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zorganizowany w urokliwej i pełnej historycznych treści scenerii Twierdzy Modlin.

 

W trakcie wydarzenia Krzysztof Lancman Członek Kapituły Krzyża Służby Niepodległości oraz Andrzej Chyłek Prezes Instytutu Historycznego NN im. Andrzeja Ostoja Owsianego uhonorowali za zasługi dla niepodległości Polski, Jana Kondraka Krzyżem Służby Niepodległości.

Jan Kondrak, bard Solidarności, aktywny w roku 80, czynny i dziś. Artysta budujący ducha Solidarności, który to duch kształtował nas i wspierał przez lata osiemdziesiąte w walce, a potem w pracy nad urzeczywistnieniem w Polsce kultury Solidarności. Artysta, który sam, gdy trzeba było, zważywszy okoliczności, parał się zwykłą codzienną pracą w podziemnym, niezależnym ruchu wydawniczym. Ojciec Chrzestny Dzwonu Wolności w Świdniku, autor pieśni  „Gen wolności”, którego intuicja w tym względzie zbieżna była z intuicją autorów  Konferencji Środowisk Niepodległościowych, jaka odbyła się w 2019 roku, którzy tak właśnie – Gen Wolności – zatytułowali  publikację materiałów z konferencji. Jan Kondrak dołączył niedawno do grona osób posiadających status działacza opozycji antykomunistycznej nadawany przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Teraz mocą decyzji Kapituły Krzyża dołącza do  grona osób uhonorowanych za Służbę Niepodległej.

 

Data rozpoczęcia - Data zakończenia

lip 31, 2021 - lip 31, 2021

Czas rozpoczęcia - Czas zakończenia

00:00 - 23:59